Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

O Skupine Angels And Airwaves

O Skupine Angels And Airwaves - obrázek

Historie a Založení  Této Kapelky Angels And Airwaves

Projekt kytaristy z Blink-182, Toma DeLonge, vznikl v roce 2005 po jeho odchodu z Blink-182. Společně s přípravou debutové desky "We Don't Need To Whisper" se připravuje také stejnojmennný film. Ten, podle Delongových slov, má vysvětlit jeho pocity z přerušení činnosti Blink-182. "Třetina filmu je animovaná, třetina je dokumentární a třetina je milostný příběh. V podstatě vypráví příběh o rozpadu jedné z největších kapel na světě a vytvoření největší světové rockové skupiny," říká DeLonge. Veřejnost jej měla původně spatřit společně s debutovou deskou, ovšem jeho vydání bylo později odložena na rok 2007.

Angels & Airwaves mají velké ambice. DeLonge několikrát prihlásil, že chce vybudovat největší a nejlepší kapelu na světě. "Chcete vědět, co plánuju? No, chystám nejlepší koncert, nejlepší hudbu a nejlepší film, a to všechno najednou. Bude to ta nejlepší věc, která se kdy v hudbě stala, nebo nejhorší...to záleží na vás," napsal DeLonge v jednom ze svých vzkazů fanouškům.

Nicméně dlouho to byly jen sliby. Podle prvních informací měl být první singl vydán 13. prosince 2005 (na DeLongovy narozeniny), později bylo datum posunuto o 14 dní, načež zasáhl label a stanovil datum na leden 2006. A už asi nikoho nepřekvapilo, že ani v lednu se nic nestalo. A tak si pomohli fandové sami a na internetu se objevila, podle DeLonga, pracovní verze písničky The Adventure, která byla pár dní po tomto úniku prohlášena za první singl a zveřejněna na webu kapely. Nedlouho poté se prostřednictvím internetu dostala na veřejnost další písnička, Good Day. A za pár dní celá deska.

Album nakonec oficálně vyšlo v květnu 2006. Kapela stihla brzy odjet šňůru koncertů v USA i v Evropě, vydala dva singly (The Adventure a It Hurts), natočila dva videoklipy (The Adventure a Do It For Me Now) a dala si pauzu.

Vedle dvou videoklipů k singlům vydali Angels & Airwaves také "krátké filmy", které jsou podle všeho urývky z onoho připravovaného filmu. Tyto videoklipy přidala kapela již ke čtyřem písničkám: The Adventure, It Hurts, The Gift a The War.

Na podzim roku 2006 kapela představila novou písničku Star of Bethlehem, která v celé své délce 8 minut byla určena pro vánoční kompilaci rádia KROQ.

Od začátku roku 2007 kapela připravuje druhou desku. Pro tento účel si zřídila vlastní studio, které bylo postaveno ve skladu DeLongové firmy Macbeth. V lednu 2007 si kapela ze studia odskočila na akci Microsoftu, na které softwarový gigant slavnostně zahájil prodej nového operačního systému Windows Vista.

V dubnu 2007 byl z kapely vyhozen Ryan Sinn. Stalo se tak za dosud nevyjasněných okolností. Samotná kapela se zatím k věci oficálně nevyjádřila, Sinn to oznámil ve vzkazu uveřejněném ve fanklubu kapely. Sinn si postěžoval, že mu byl jeho odchod oznámem telefonem a důvody, které mu byly sděleny, měly být údajně absurdní...

DeLonge na konci května v časopise Kerrang! potvrdil, že Sinnovým nástupcem je bývalý basáke kapely 30 Seconds to Mars Matt Wachter.

Nové album s názvem "I-Empire" vyjde v České republice 5. listopadu 2007. Pilotní singl Everything's magic vyšel digitálně již na konci srpna téhož roku, v průběhu září k němu kapela natočila videoklip.

 

 

Ukázky Angels And Airwaves

Ukázky Angels And Airwaves - obrázekAngels And Airwaves Ukázky Songů

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář